Akikre büszkék vagyunk

Iskolánk minden pedagógusára, akik jól felkészült szakmai tudásukkal, eredményes nevelési módszereikkel segítették, segítik a tanulókat a tanulmányi, illetve sportversenyeken, felkészítik a továbbtanulásra és arra, hogy az élet minden területén Emberként állják meg helyüket.
Büszkék vagyunk azokra a tanulókra, akik öregbítették iskolánk hírnevét, akik megállták helyüket a középiskolákban, főiskolákon, egyetemeken és akik szintén büszkén emlékeznek arra, hogy a 14-es azaz a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjai voltak.
Büszkék vagyunk arra, hogy iskolánkból indult el és valósította meg céljait sok tanár, jogász, közgazdász, mérnök, matematikus, gyógyszerész, pszichológus, rendező, színész.

A 2007-es évben 30 éves jubileumát ünneplő országos hírű "focisuli" sok híres futballistát indított el a sportkarrier útján.
Íme néhány magyar válogatott sportoló a teljesség igénye nélkül:

Gerliczki Máté
olimpiai válogatott