A 2018-2019-es tanév fontosabb eseményei


- kivonat -
A NYÍREGYHÁZI MÓRICZ ZSIGMOND ÁLTALÁNOS ISKOLA
2018/2019. TANÉVI  MUNKATERVÉBŐL
A nevelőtestület a 2018. augusztus 30-án megtartott tanévnyitó értekezletén egyhangúlag elfogadta.
( FIGYELEM !    ÉV KÖZBEN VÁLTOZÁS LEHETSÉGES )
Utolsó módosítás: 2018. augusztus 30.

2018.
DECEMBER
12.01. szo Munkanap
Móricz Kupa Nemzetközi Leány Röplabda Torna
12.02. v Móricz Kupa Nemzetközi Leány Röplabda Torna
12.03. h Iskolagyűlés 1-4. évfolyam
12.05. sz Futsal Diákolimpia IV. kcs. városi selejtező
12.07. p Móricz Mini Karácsony Kupa - leány röplabda torna
A 6. és 8. évfolyamok tanulóinak jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára
12.12. sz Mikulás Kupa Labdarúgó Torna I-II. kcs. (a Móriczban)
12.15. szo Munkanap
12.21. p Iskolakarácsony ünnepély
Téli szünet előtti utolsó tanítási nap
2018.12.24-
2019.01.02.
TÉLI SZÜNET
A téli szünet 2018. december 24-én kezdődik, az első tanítási nap 2019. január 3. csütörtök

 

2019.
JANUÁR
01.03. cs Téli szünet utáni első tanítási nap
01.07. h Futsal Diákolmpia IV. kcs. megyei selejtező
Városi Diáksport Gála
01.08. k Iskolai helyesírási verseny 2-4. évfolyam
Diáktanács ülés
01.19. szo Központi írásbeli felvételi vizsgák a 6. és 8. évfolyamos gimnáziumokban, kilencedik évfolyamra
01.22. k Részvétel a Varga Tamás matematika verseny megyei fordulóján
01.24. cs Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 6. és 8. évfolyamos tanulóknak, kilencedik évfolyamra
01.25. p Félévi osztályozó értekezlet
(A tanítási év első féléve 2019. január 25-ig tart.)
2019.01.28.h A MÁSODIK FÉLÉV ELSŐ NAPJA
01.30. sz Szülői Közösség (SZK) értekezlet
01.31. cs Fedett pályás Atlétikai Városi Bajnokság

 

FEBRUÁR
02.01. p Iskolagyűlés 5-8. évfolyam
A félévi bizonyítványok kiosztása
02.04. h Iskolagyűlés 1-4. évfolyam
Komplex játékos foglalkozás - az érdeklődő óvodásoknak ( magyar )
02.05. k Szülői értekezlet 1-8. évfolyam
02.06. sz Szülői értekezlet 1-8. évfolyam
02.07. cs Szülői értekezlet 1-8. évfolyam
Filharmónia hangverseny
02.11. h Komplex játékos foglalkozás az érdeklődő óvodásoknak ( matematika-informatika )
02.13. sz Farsang Kupa - Labdarúgás II. kcs.
02.15. p TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap) - Félévi értekezlet
Részvétel a Zrínyi Ilona országos matematika verseny megyei döntőjén
02.18. h Komplex játékos foglalkozás az érdeklődő óvodásoknak ( idegen nyelv )
02.21. cs Kísérletek délutánja 5. és 7. évfolyam
02.22. p Farsang 1-8. évfolyam
Futsal Országos Diákolimpiai Döntő IV. kcs. (Zalaegerszeg)
02.25. h "Pénz7" Pénzügyi és vállalkozói témahét ( 02.25-03.01. között )
Komplex játékos foglalkozás az érdeklődő óvodásoknak "Izgő-Mozgó-Mocorgó" ( testnevelés )
02.26. k Röplabda Diákolimpia városi és megyei selejtezők III. IV. kcs. - Országos Elődöntők
02.27. sz Részvétel a Varga Tamás Országos matematika verseny döntőjén

 

MÁRCIUS
03.05. k Internet felhasználási házi verseny
Diáktanács ülés
03.11. h Óvodai sport váltóverseny - a déli körzet óvodáinak részvételével (meghívásos)
Labdarúgás Diákolmpia városi selejtezők: I. II. III. IV. kcs.
03.12. k Röplabda Diákolimpia városi selejtezők: III. IV. kcs.
03.13. sz Részvétel a Kitárul a világ angol írásbeli versenyen. (Petőfi Sándor Ált. Isk.)
03.14. cs 1848. márc. 15-re emlékezünk - Koszorúzás a Hatzel téren
03.15. p MÁRCIUS 15. Nemzeti Ünnep - munkaszüneti nap
03.18. h Fenntarthatósági Témahét ( 03.18-03.22. között )
03.21. cs Filharmónia hangverseny
Városi Mezei Futóverseny
Részvétel a Kenguru Nemzetközi matematika versenyen
03.22. p Játékok Órája
Részvétel a TIT megyei angol nyelvi versenyen
03.23. szo Részvétel a Kalmár László megyei matematika versenyen
03.25. h MÓRICZ HÉT megnyitó - Koszorúzási ünnepség
03.26. k Irodalom-birodalom olvasottsági vetélkedő 4-8. évfolyamon
03.27. sz Irodalom-Birodalom mesedélután 2. évfolyam
Kis Történész vetélkedő 5-6. évfolyamon
03.28. cs Irodalom-Birodalom mesedélután 3. évfolyam
Megyei Mezei Futóverseny
03.29. p Móricz rajzpályázat

 

ÁPRILIS
04.01. h Fogadóórák
Nagy Sportág Választó
04.02. k Kiállítás a Móricz rajzpályázat munkáiból
04.03. sz Labdarúgás Diákolmpia megyei selejtezők I. II. III. IV. kcs.
04.04. cs RUT-IN-FO informatika verseny iskolánkban (Nebuló Alapítvány - az érintett tanulóknak)
04.05. p Iskolagyűlés 5-8. évfolyam
04.06. szo Részvétel a Medve matek szabadtéri matematika versenyen ( Debrecen )
04.08. h Iskolagyűlés 1-4. évfolyam
04.10. sz Részvétel a Móra matematika verseny döntőjén
04.11. cs Költészet napi megemlékezés
Komplex Természettudományi verseny 1. forduló 7-8. évfolyam
04.12. p Országos Mezei Futóverseny
Részvétel a Zrínyi Ilona Matematika verseny országos döntőjén
04.13. szo Részvétel a Zrínyi Ilona Matematika verseny országos döntőjén
04.17. sz Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap
04.18-04.23. TAVASZI SZÜNET
A tavaszi szünet 2019. április 18-én kezdődik, az első tanítási nap 2019. április 24. szerda
04.24. sz Tavaszi szünet utáni első tanítási nap
04.25. cs Részvétel a Zelk számítógépes grafikai versenyen
04.26. p HELLO Nyíregyháza 1-4. évfolyam - Néptánc
Részvétel a Bereznai Gyula megyei matematika versenyen
04.30. k Szülői Közösség (SZK) ülés

 

MÁJUS
05.01. sz MÁJUS 1. - munkaszüneti nap
05.02. cs Komplex Természettudományi verseny 2. forduló 7-8. évfolyam
05.03. p TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap)
Dienes Pál megyei matematika verseny iskolánkban (Nebuló Alapítvány - az érintett tanulóknak)
05.06. h Szülői értekezlet 1-8. évfolyam
05.07. k Szülői értekezlet 1-8. évfolyam
05.08. sz Szülői értekezlet 1-8. évfolyam
05.09. cs ECDL számítógépes vizsga
05.10. p Dienes Pál megyei matematika verseny eredményhirdetés - (Nebuló Alapítvány)
05.17. p Röplabda Diákolimpia megyei döntők: III. IV. kcs.
05.22. sz Országos idegen nyelvi mérés 6. és 8. évfolyam
05.23. cs ECDL számítógépes vizsga
Labdarúgás Diákolmpia megyei döntők: I. II. III. IV. kcs.
05.25-26. Részvétel a Kalmár matematika verseny országos döntőjén
05.27. h Erdei Iskola 5. évfolyam
Kihívás Napja
05.28. k Erdei Iskola 5. évfolyam
Diákközgyűlés
05.29. sz Erdei Iskola 5. évfolyam
Országos kompetenciamérések 6. és 8. évfolyam
05.30. cs Erdei Iskola 5. évfolyam
05.31. p TNMN (Tanítás nélküli munkanap) - GYERMEKNAP - az összes tanuló részvételével
Röplabda - Országos Diákolimpia Döntő III. kcs. ( Békéscsaba )

 

JÚNIUS
06.04. k A Nemzeti Összetartozás Napja - Megemlékezés osztályfőnöki órák keretben
06.06. cs Néptánc Gála 1-4.évf. - ( Tengertánc AMI )
06.07. p Tanévzáró és Ballagási Ünnepély főpróba - Iskolagyűlés 1-8. évfolyam
Osztályozó értekezlet
06.10. h PÜNKÖSD - munkaszüneti nap
06.12. sz TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap)
Pályaorientációs nap - az összes tanuló részvételével
06.13. cs Iskolaszünet - a Nyílt napon ledolgozva  (2018. nov. 17-én)
06.14. p TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap)
( nevelőtestületi értekezlet, bizonyítványok, oklevelek megírása )
06.15. szo TANÉVZÁRÓ  ÉS  BALLAGÁSI  ÜNNEPÉLY ( 08.30 óra )
06.21. p Röplabda - Országos Diákolimpia Döntő IV. kcs. ( Gyöngyös )
A NYÁRI SZÜNET KEZDETE

 

JÚLIUS
NYÁRI SZÜNET

 

AUGUSZTUS
NYÁRI SZÜNET
08.26. h Pótbeiratkozás  -  Javítóvizsga  -  Osztályozó vizsga