Diákönkormányzati munka

Iskolánkban 1990-ben alakult meg a Diákönkormányzat, melynek munkáját két felnőtt vezető irányítja. A feladatok szervezésében részt vesz az iskolai diákképviselő, illetve a felső tagozatos osztályok osztálytitkárai.

A Diáktanács kéthavonta tart megbeszélést, minden év májusában pedig Diákközgyűlés értékeli az éves munkát. Ugyancsak kéthavonta tartanak iskolagyűlést, melynek feladata az információ áramoltatása, a versenyeredmények kihírdetése.

Nevelői irányítás mellett a Diákönkormányzat működteti a Nebuló című iskolaújságot és az iskolarádiót.

A Diákönkormányzat szervezésében zajlanak a nemzeti ünnepeinkről szóló megemlékezések, az iskolakarácsony, a farsang, a diszkók, a társadalmi munkák és a hulladékgyűjtés.

Nyaranta 200-250 tanulót visznek el nyári táborozásra. Költségvetésükből támogatják a hátrányos helyzetű és tehetséges tanulókat.

A mozgalmas diákönkormányzati munka felkészíti a gyerekeket a felelősségteljes társadalmi életre.

DÖK programok

• Őszi és tavaszi társadalmi munka
  • Papírgyűjtés
  • Megemlékezések nemzeti ünnepeink alkalmából